​Ky mund të jetë formacioni i Kosovës kundër Sllovenisë sonte

Kanë mbetur vetëm edhe pak orë deri tek ndeshja e parafundit e Ligës së Kombeve ku Kosova sonte do të jetë mysafire e liderit të grupit, Sllovenisë.


Kombëtarja e Kosovës ka shumë mungesa, duke filluar nga kryetrajneri Bernard Challendes dhe i cili do të zëvendësohet nga Muharrem Sahiti si dhe duke vazhduar me shumë lojtarë të cilët do të mungojnë për shkak të lëndimeve ose për shkak të suspendimeve, raporton KosovaPress.

Ndeshja starton nga ora 20:45 dhe formacioni i Kosovës mund të dukët si më poshtë

KOSOVA: Muric, Vojvoda, Aliti, Rrahmani, Dreshevic, Hadërgjonaj, Rashkaj, Kryeziu, V. Berisha, Kastrati, Muriqi.