​Punë e kryer: Mbappe për 100 milionë euro të skuadra angleze (Foto)

Arsenal ka hyrë furishëm në garë për sulmuesin e Monacos, Kylian Mbappe. Real Madrid është skuadra që ka shprehur më shumë interesim për Kylian Mbappe, por siç duket Arsenal ka qenë më e shpejtë në transferimin e tij.

Sipas Daily Mail, Arsenal ka bërë ofertë prej 100 milionë eurosh për Mbappe dhe i ka premtuar lojtarit se do të luaj çdo ndeshje.

Kjo thuhet të jetë edhe arsyeja pse Mbappe mund të luaj në Arsenal, për dallim nga Real Madrid që nuk i ofron diçka të tillë.

Në garë për lojtarin janë edhe Manchester United dhe Juventus. /Express/

SHPËRNDAJE