100% shtet: Shifra marramendëse harxhuan Ramush Haradinaj dhe Shpend Ahmeti për fushatë

Partitë politike kosovare kanë shpenzuar para të majme gjatë zgjedhjeve të nacionale të 6 tetorit, duke kapur shifra të mëdha për fushatën e tyre.

Lidhja Demokratike e Kosovës ka shpenzuar më së shumti para gjatë këtyre zgjedhjeve, kështu duke shpenzuar 730.146.87 euro.

Koalicioni AAK-PSD ka harxhuar rreth 350 mijë euro për fushatën e zgjedhjeve të 6 tetorit – saktësisht 346 mijë e 544.15 euro, shkruan Insajderi.

Kurse Lëvizja Vetëvendosje është e dyta me 451,979,85 euro, e treta për nga shpenzimet del të jetë koalicioni në mes AAK-së dhe PSD me 346,544,15 euro.

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE