14 raste pozitive me coronavius në Komunën e Rahovecit

Në komunën e Rahovecit kanë dalë 14 raste pozitive me COVID-19.

Lajmin e ka konfirmuar kryetari i kësaj komune, Smajl Latifi përmes një postimi në Facebook.

Nga 17 mostra, 14 prej tyre kanë dal pozitiv dhe të gjithë janë raste pozitive.

Lexoni postimin e plotë të kryetarit të Rahovecit, Smajl Latifi:

Nga 17 mostra të marra sot në Rahovec, të tëra këto raste kontakti të dy pacienteve të infektuara me COVID-19, nga IKSHP sapo mora konfirmimin që kemi 14 raste POZITIV, në komunën tonë.

Pra, nga ju kërkohet disiplinë dhe kujdes për të fituar luftën ndaj infeksionit COVID-19.

Nuk ka vend për panik, por që duhet të jemi të kujdesshëm e të qëndrojmë në shtëpi në menyrë që të tejkalojmë me sukses këtë situatë, ju lutem evitoni daljet pa nevojë në grupe dhe ndaloni vizitat tek familjarët.

Ne situatën e kemi në kontroll, por kësaj radhe na nevojitet edhe ndihma juaj të e tejkalojmë bashkë edhe këtë sfidë.

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE