AAK i nënshtrohet sërish Thaçit, bëhet fjalë e delegacionit të udhëhequr nga ai!

Former prime minister of Kosovo Ramush Haradinaj (L) speaks at a news conference next to Prime Minister Hashim Thaci, upon his arrival from the Hague, at the airport in Pristina November 29, 2012. Haradinaj, a former guerrilla commander in Kosovo who served briefly as prime minister, was acquitted of war crimes on Thursday for a second time, clearing the way for a potential return to government but angering Serbia. REUTERS/Hazir Reka (KOSOVO - Tags: POLITICS CRIME LAW CONFLICT)

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka konfirmuar se partia e tij do të përfshihet në ekipin negociues të udhëhequr nga Presidenti Hashim Thaçi.

Haradinaj ka folur për ekipin negociator të dialogut duke thënë se është mirë që të gjitha partitë të jenë të kyçura duke konfirmuar se AAK do të jetë pjesë e ekipit.

Por, ai theksoi se nuk do të jetë në çdo tryezë të takimeve pasi sipas tij aty është Presidenti.

……………………………………………………………………………………………………………..
Shqiptari po festone fitoren e Kroacisë, por ja si e përdhos flamurin kombëtar ky tifoz kroat

……………………………………………………………………………………………………………..

I pyetur për qëndrimin e Gjermanisë për dialogun ka thënë se roli i Gjermanisë është shumë i rëndësishëm dhe se pa përfshirjen e ‘më të fortëve’, Haradinaj tha se nuk beson se mund të arrihet marrëveshja përfundimtare.

SHPËRNDAJE