Abazi: Thaçi tentoi ta vriste Rugovën dhe në fund e helmoi, duhet ta ndalim

Njohësi i zhvillimeve politik, Haki Abazi, ka kërkuar që presidentit Thaçi të mos i lejohet hyrja në Kosovë pas fjalimit të djeshëm në Austri ku foli për ndryshim kufijsh, transmeton Veriu.info

Abazi e ka akuzuar Thaçin për tentim vrasje ndaj ish presidentit Rugova, të cilin thotë se e ka helmuar në fund.

Ja postimi i plotë i Haki Abazit:

Ai nuk duhet lejuar te kthehet ne Kosove!

A po kuptoni pse e kane tentu me vra Rugoven disa here dhe ne fund e kane gjete formen me helmu, dhe kane refuzu me varros me nderime presidenciale te nje vendi te pavarur.

A po kuptoni pse ja kane vra bashkepunetoret e ngushte dhe veprimtaret e devotshem te shtetit dhe pavaresise.

A po kuptoni pse e kane arrestu Albinin dhe ja  kane perndjekur aktivistet dhe kane vra neper burgje e demonstrata.

A po kuptoni pse e kane shtri Kosoven per toke per me sjell ne letargji dhe apati te plote.

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE