Agim Ademi thyen heshtjen, tregon se cilët futbollistë i do Kosova

Shefi i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi është rrëfyer në një intervistë të gjatë për emisionin ‘Dueli Sportiv’.

I pari i futbollit kosovar ka folur në lidhje me futbollin e Kosovës, Përfaqësuesen e Kosovës dhe infrastrukturën.

Duke folur për infrastrukturën, Ademi ka dhënë lajme të mira në këtë drejtim për skuadrat e Superligës, si dhe për stadiumet ‘Adem Jashari’ dhe ‘Fadil Vokrri’.

Në mes të tjerash, Ademi ka folur edhe për miqësoren me Suedinë në janar të Kosovës, si dhe për gjasat e miqësores me Amerikën.

“Shpresoj që viti 2020 të jetë edhe më i suksesshëm dhe shpresoj se të ketë sa më shumë befasi”, ka thënë Agim Ademi.

“Ne jemi në bisedime dhe kemi interesim për disa futbollistë”, tregon më tej presidenti i FFK-së.

“Bujë ka bërë fotografia me Andi Zeqirin, por që ende s’ka asgjë përfundimtare. Kemi interesim edhe për Leon Dajakun dhe Meritan Shabanin, por që nuk ka diçka konkrete”, shtoi ai.

SHPËRNDAJE