Ahmeti ‘godet’ të dorëhequrit: Po të ishin me pagesë mbledhjet në VV, do të ktheheshin

Aktivisti që i doli krah Albin Kurtit vazhdimisht duke kritikuar të dorëhequrit, Valdrin Ahmeti, sërish është marrë me ta.

Ai e ka lidhur dorëheqjen e tyre me mëditje, duke ‘thumbuar’ se po të paguheshin edhe për mbledhjen në VV si në Kuvend, ata do të ktheheshin.

‘Me u bo mbledhjet e forumeve te VV, me meditje, sic jane mbledhjet e komisioneve ne Kuvend, te gjithe te dorehequrit do te ktheheshin’, ka thënë ai. (Kliko mbi link dhe shiko pamjen e plotë ⤵⤵⤵)

Ndërkohë, edhe ana tjetër e ka sulmuar mbrëmë Albin Kurtit dhe zgjedhjen e tij në krye të VV’së. Madje deputeti Fisnik Ismaili e ka konsideruar këtë si një hap prapa për Lëvizjen Vetëvendosje.

Ndryshe, Albin Kurti u shpall edhe zyrtarisht si kryetar i VV’së me 98.8 përqind të votave.

SHPËRNDAJE