Ajaxi e mposht Juven dhe qëndron në pritje të duelit Man City-Tottenham

Para pak çastesh kanë përfunduar takimet e çerekfinales së dytë të Ligës së Kampionëve ku u përballen Barcelona-Man United dhe Juventus-Ajax.

Në ndeshjen Juventus-Ajax, nuk mjaftoi goli i Ronaldos që Juve të vazhdoi tutje, ku kështu De Bekk dhe De Ligt e vulosën fitoren e Ajaxit.

Ndërkaq skuadra e Ajaxit pas fitores në “Torino”, e pret në gjysmëfinale fituesin e duelit, Manchester City-Tottenham, takim ky që u mbyll 0:1 për ‘gjelat’.

SHPËRNDAJE