Ajnishahe Halimi: Zyrtarët e VV’së donin vdekjen e qytetarëve në protesta

Në emisionin “Personale” ta TV Dukagjinit, ka rrëfyer njëra prej ish figurave më të rëndësishme të Vetëvendosjes, tash anëtare e PDK-së, Ajnishahe Halimi.

Gruaja që vlerësohet si një nga zërat më aktiv në Drenicë dhe që mban disa çmime ku vlerësohet për guximin, ka thënë se ka shumë arsye që e bënë që ajo me Albin Kurtin t’i ndajnë rrugët.

Ajo thotë se ka hequr dorë nga VV kur ka kuptuare se zyrtarë të saj kërkonin që në protesta të vdisnin qytetarët.

Në “Personale” Halimi ka rrëfyer për herë të parë edhe për betejat e saj me kancerin.

 

 

SHPËRNDAJE