Aksident tragjik, 4 persona plagosen, një grua në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në unazën e Elbasanit, ku dy makina janë përplasur mes tyre duke lënë të plagosur 4 persona.

Policia njofton se dy drejtuesit e mjeteve si dhe një pasagjer kanë mbetur të lënduar, ndërsa një grua në moshën 49 vjeçare ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Njoftimi i policisë:

Në unazën Elbasan, në lagjen Emin Matraxhiu, Elbasan, mjeti tip “Golf” me targa AA 280BU , me drejtues shtetasin Sh.H., 51 vjeç, banues në fshatin Mirakë Librazhd, është përpalsur me mjetin tip “Volksëagen” , me targa AA 824 HP, me drejtues shstetasin V. D., 25 vjeç, banues në lagjen “5 Maji’ Elbasan.

Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar dy drejtuesit e mjeteve dhe 2 pasagjere që ndodheshin në këto mjete , të cilët janë transportuar në Spitalin e Elbasanit, ku shtetasja K.H., 49 vjeç , banuese në Librazhd, pasagjere në mjetin me targa AA280BU, ndodhet në gjendje të rëndë, ndërsa të tjerët janë jashtë rrezikut për jetën. Grupi Hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit

SHPËRNDAJE