Akuzon Thaçin dhe thotë fjalë përekëse Drenicën, videoja po shpërndahet shumë në Facebook

Pas vizitës së Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq në Kosovë, dhe tentimit për të hyrë në fshatin Banjë të Skenderajt kanë reaguar edhe mërgimtarët.

Një mërgimtarë ka postuar një video në Facebook, përmes së cilës ka akuzuar të parin e vendit, Hashim Thaçin dhe Kryeministrin Ramush Haradinaj se pse ia kanë lejuar vizitën.

Përmes një video në Facebook, një mërgimtarë ka fajësuar krerët e shtetit se nuk e kanë penguar Vucicin që të vijë në Kosovë.

Ai ka thënë se që të dy, Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj do të mund ta pengonin atë, transmeton Express.

Videoja është bërë virale dhe është shpërndarë mijëra herë nga përdorues të Facebook-ut.

SHPËRNDAJE