Albërija ‘sfidon’ moshën, duket si vajzë e re me pallton, grimin dhe frizurën

Albërije Hadërgjonaj është këngëtarja nga Deçani, e cila që nga dalja e parë në skenë ka sjellur këngë që kanë qenë shumë të pëlqyera nga publiku.

Ato këngë këndohen dhe dëgjohen edhe sot pas shumë viteve.

Albërija është zhvendosur në Amerikë, por kthehet në Shqipëri e në Kosovë herë pas here për projekte.

Ndonëse ka shumë vite në skenë, ajo vazhdon të jetë po e njejta në dukje, e këtë e dëshmon me fotografitë e shumta që i poston.

Duket se Albërijes s’ia lë shenjë mosha./ORAinfo/

SHPËRNDAJE