Albulena Haxhiu ia zbeh shpresat LDK-së, ka një mesazh të qartë për Isa Mustafën

Anëtarja e kryesisë, Albulena Haxhiu është deklaruar para mediave pas takimit të kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje.

Haxhiu ka thënë se kërkesa e LDK-së për Presidentin është e padrejtë.

“Kërkesa për Presidentin nga ana e Lidhjes Demokratike të Kosovës është e padrejtë” , ka thënë Haxhiu.

Ajo ka thënë se takimi i djeshëm ka qenë i frytshëm dhe ne po bëjmë përpjekje maksimale që të arrijmë një marrëveshje.

SHPËRNDAJE