Alivanoset nënkryetari i FFK-së, ja si është gjendja e tij tani

Është alivanosur nënkryetari i FFK-së, Predrag Jovic.

Para pak çastesh në stadium ka hyrë edhe nënkryetari i FFK-së, Predrag Jovic, por gjendja jo e mirë shëndetësore ka bërë që ai të alivanoset.

Afër tij në momentin e alivanosjes kanë qenë ish nënkryeyari i FFK-së Bekim Haxhiu dhe zëvendëssekretari i FFK-së Arianit Ahmeti.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i mjekëve, të cilët pas ndihmës së parë e dërguan Jovicin për tretman më të specializuar në spitalin e Sofjes.

Kosova sonte do të luajë ndeshjen e tretë në kuadër të kualifikimeve për evropianin e futbollit, raporton Zëri.

Përfaqësuesja kosovare do të luajë si mysafire e Bullgarisë, në Sofje.

SHPËRNDAJE