Ambasada e Britanisë: Udhëtim i shkëlqyer i Kosovës në kualifikimet e Euro 2020

Kosova ka pësuar humbje 0-4 nga Anglia, kështu për t’i mbyllur kualifikueset për Kampionatin Evropian 2020.

Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, që e ka përgëzuar kombëtaren kosovare për paraqitjet e saja.

Postimi i plotë i ambasadës së Britanisë pa ndërhyrje:

Urime Angli për fitoren e sotme.

Dhe urime Kosovës për shpirtin luftarak që treguan.

Çfarë udhëtimi i shkëlqyeshëm për këtë ekip të Kosovës në kualifikimet e Euro 2020.