Ambasadori amerikan në Serbi: Vendimi i Presidentit Trump për emërimin e Grenell tregon që mbështesim dialogun

Ambasadori amerikan në Beograd, Anthony Godfrey thotë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështesin plotësisht qëllimin e Serbisë për t’u anëtarësuar në Bashkimin Europian

Ai ka shtuar se vendimi i presidentit amerikan, Donald Trump për të emëruar emisar për bisedimet Beograd-Prishtinë tregon mbështetje për dialogun e nivelit të lartë.

Duke folur në një panel mbi marrëdhëniet Serbi-SHBA, ai tha se Serbia është një udhëheqëse politike dhe ekonomike në rajon dhe luan një rol kryesor në stabilitetin e rajonit.

SHPËRNDAJE