Ambasadori gjerman në zyret e LDK-së, diçka “po zihet”

Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt po zhvillon takim në zyret e LDK-së.

Indeksonline mëson se Heldt ndodhet në takim me kryetarin Mustafa për tu njohur me zhvillimet e fundit në pari dhe për të mësuar nga afër situatën e bisedimeve me Lëvizjet Vetëvendosje.

Ky takim vije vetëm një ditë pasi Heldt deklaroi se pret që shumë shpejt të formohet qeveria e re, e cila sipas tij ka shumë detyra të shtëpisë para vetes.

Heldt pas pak pritet të ketë takim edhe me deputetët e ri të LDK-së.

SHPËRNDAJE