Analisti Gashi: Thaçi e Berisha po e ndjekin agjendën e Serbisë

Marrëveshje përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë ka ndezur klasën politike në Kosovë dhe madje edhe në Shqipëri, shkruan Veriu.info

Ish kryeministri shqiptar Sali Berisha doli publikisht kundër ndryshimit të kufijve të Kosovës, duke goditur kështu edhe presidentin Hashim Thaçi i cili më këmbëngulje po kërkon diçka të tillë. Pork jo situatë ka nervozuar Thaçin i cili sot publikisht akuzoi Sali Berishën për disa gjëra shumë të rënda si bashkëpunimi me Millosheviqin.

Ndaj kësaj retorike reciproke mes dy politikanëve shqiptar, njëri andej kufirit e tjetri këndej, ka reaguar edhe analisti kosovar Astrit Gashi i cili ka thënë që Berisha dhe Thaçi po ndjekin agjendën serbe duke futur konflikt mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Më poshtë gjeni postimin e plotë të tij në Facebook:

/Veriu.info/

SHPËRNDAJE