Anglezët dhe kroatët pushtojnë Rusinë

Rreth dhjetë mijë kroatë priten të jenë prezent në stadiumin Luzhniki në Moskë.

Kroacia dhe Anglia do të luajnë sonte me fillim nga ora 20:00 në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Botës, shkruan GazetaBlic

Gjithashtu raportohet se rreth 8 mijë tifozë të anglezë priten të jenë në stadium.

Kroacia deri në udhëtimin në gjysmëfinale të Kupës së Botës ka arritur pa asnjë humbje. Kroatët kanë fituar ndaj Kroacisë në fazën e eliminimeve dhe Rusinë në çerekfinale.

Anglia deri më tani ka pësuar veç një humbje – nga Belgjika në fazën e grupeve me rezultatin 1-0.

Anglezët në fazën e eliminimeve mposhtën Kolumbinë, kurse në çerekfinale mposhtën Suedinë.

id=”beacon_c8b983129d”>