Apostolova ‘ua mërdhin’ liderëve kosovarë, ua jep këtë mesazh të papritur

Dhënia e datave për liberalizim vizash nga politikanët kosovarë e kanë shqetësuar shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë Nataliya Apostolova.

Ajo ka lutur edhe njëherë secilin në Kosovë që të mos japin data për heqjen e vizave deri në fund të këtij viti për shtetasit e Kosovës.

Apostolova tha se ky është në proces në bërje dhe se sipas saj tash i mbetet shtetetve në mënyrë incidiuale të vendosen për lëvizjen pa viza.

Këto komente ajo i bëri në takimin që bashkë kryekuvendarin Kadri Veseli zhvilluan mëngjesin e sotëm me anëtarët e Komisionit për Legjislacion.

SHPËRNDAJE