Arrestohet burri në Arabinë Saudite vetëm pse hëngri mëngjes me kolegen

Hape pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë

Autoritetet saudite e kanë arrestuar një punëtor hoteli nga Egjipti shkaku i një videoje që e kanë cilësuar si ‘fyese’ duke ngrënë mëngjes me kolegen e tij grua.

Pamjet që ishin filmuar nga burri në fjalë i tregonin dy kolegët në një tavolinë duke bërë shaka së bashku.

Hape pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë

Videoja është shpërndarë jashtëzakonisht shumë në mediet sociale dhe ka shkaktuar tërbim. Pika që shkaktoi më së shumti zemërim është në tridhjetë sekondat e fundit ku gruaja duket derisa e ushqen burrin.

“Ministria e punës e ka arrestuar emigrantin në Jeddah pasi ai shihej në një video fyese,” ka thënë ministri.

Hape pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë
SHPËRNDAJE