Arretohet një person në aeroport, e pabesueshme çfarë i gjendet atij në bagazh

Është arrestuar një person, pasi iu gjetën fishekë në çantën e dorës, transmeton Gazeta Metro.

Gjatë ditës së djeshme në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” është arrestuar një person.

Sipas policisë, gjatë kontrollimit të valixheve nga personat zyrtar, pronë e të dyshuarit mashkull të komunitetit boshnjak, pikërisht në një çantë dore i janë gjetur dhe konfiskuar 15 fishek.

I dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit, lirohet në procedurën të rregullt.

SHPËRNDAJE