Arsimtari rrah në mënyrën më brutale të mundshme nxënësen në prezencë të shokëve, pamjet rrëqethëse publikohen në internet (Video, +18)

Një arsimtar është akuzuar se ka ushtruar dhunë të tmerrshme fizike ndaj një nxënëse, të cilën e rrahu në mënyrën më brutale të mundshme në prezencë të dhjetëra nxënësve tjerë në klasë.

Pamjet amatore të publikuara në internet, shfaqin nxënësen e cila bërtet me zë të lartë nga dhimbjet e mëdha, pasi arsimtari e godiste me shkop me gjithë forcën, transmeton Telegrafi.

Që nga publikimi i videos në YouTube ajo është bërë virale, kurse ngjarja e tmerrshme raportohet të ketë ndodhur në Afrikën e Jugut, ku mësimdhënësit shpesh akuzohen për dhunë ndaj nxënësve.(Kliko ne reklame dhe pastaj shikoje videon)

Nxënësit tjerë që ishin në klasë janë tmerruar nga ajo çfarë kanë parë, kurse arsimtari vazhdimisht e godiste me shkop në të gjitha pjesë e trupit nxënësen e pambrojtur.

Por, në një moment ajo e kupton se nuk ka shpëtim dhe vendosë të ikë në korridor të shkollës, veprim ky që vërtetë e ndihmoi pasi ajo ndoshta do të përfundonte në spital në dhuna e shfrenuar e arsimtarit.

Edhe pse që nga vitit 1997, në Afrikën e Jugut ndalohet përdorimi i dhunës në shkolla, disa arsimtarë nuk hezitojnë ta bëjnë një gjë të tillë.

SHPËRNDAJE