ATALANTA – MILAN, 2 KARTONA TË KUQ, GOL NË MINUTËN E 90-të

Në ndeshjet e 37-të të Serie A, ku u ndeshen Atalanta – Milan, kishte rreshje të mëdha shiu.

Megjithatë, ndeshja nuk është ndërprerë dhe Milan kaluan në epërsi të parët nëpërmjet Franck Kessie në minutën e 61-të.

Në minutën e 66-të të takimit është përjashtuar nga ndeshje lojtari i Atalantës, Rafael Toloi, i cili ironizoi me vendimin e gjyqtari për një ndërhyrje të palejueshme.

Disa minuta më vonë është përjashtuar edhe Montolivo, veteran i Milanit. Ndërhyrje e tij ishte shumë e rrezikshme dhe gjyqtari i ndeshjes direkt me karton të kuq e largoi nga takimi.

Në minutën e 90-të kur mendohej se Milani do të fitojë takimin, për Atalantan shënoi Andrea Massiello për të barazuar rezultatin në 1-1./Insporti

SHPËRNDAJE