Avdullah Hoti prezanton programin qeverisës

Sapo ka filluar seanca për formimin e Qeverisë së Re.

I nominuari për kryeministër Avdullah Hoti ka prezantuar plan programin qeverisës, shkruan IndeksOnline.

Ai në foltore të Kuvendit ka falënderuar stafin shëndetësor për punën e madhe që po bëjnë gjatë pandemisë dhe u ka shprehur ngushëllime familjarëve që kanë humbur jetën nga Covid-19.

Duke shpalosur programin qeverisës i nominuari për kryeministër nga LDK, Avdullah Hoti ka thënë se qeveria e re ka dy prioritete.

“Lufta kundër pandemisë COVID-19 dhe rimëkëmbja ekonomike pas tejkalimit të kësaj situate”, tha ai.

Seanca po drejtohet nga nënkryetari i LDK-së, Kujtim Shala.

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE