Babai i Ramush Haradinajt ndonëse i lodhur, pret mysafirë të shumtë – Ja kush u shkoi në konak (Foto)

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli ka vizituar Gllogjanin në 20 vjetorin e Epopesë së Dukagjinit.

Më këtë rast Pacolli është fotografuar në konakun e Haradinajve me Kryeministri Ramush Haradinaj dhe babanë e tij Hilmi Haradinaj.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar Nderim dhe respekt edhe tek varrezat e dëshmorëve të kombit.

Ky është postimi i plotë i Pacollit:

Në Gllogjan për vizitë te Baca Ilmi në përvjetorin e betejës së parë në Dukagjin.

Nderim dhe respekt edhe tek varrezat e dëshmorëve të kombit.

SHPËRNDAJE