Balotelli merr lajmin e madh nga Italia

Mario Balotelli është i gatshëm të kthehet në ekipin kombëtar.

Sipas Mediaset pas këtij qëllimi të madh të dielën në fitoren 2-0 ndaj Saint Etienne, kjo solli totalin e tij në 4 në 6 ndeshje që nga ardhja e tij në janar, përcjell ORAinfo.

Mancini e konsideron atë të vetmin sulmues të vërtetë në dispozicion të tij dhe ai është i gatshëm ta mirëpresë atë përsëri.

Ai pritej të inkuadrohet për Kampionatin Europian kualifikuesit kundër Finlandës dhe Lichtenstein më 23 dhe 26 mars.