Barcelona konfirmon: Neymar dëshiron largimin

Barcelona ka lëshuar edhe një njoftim zyrtar lidhur me të ardhmen e superyllit brazilian Neymar.

Pas spekulimeve se futbollisti do të kalojë te PSG-ja, Barcelona ka konfirmuar se Neymari ka kërkuar të largohet nga klubi.

“Barcelona është kthyer në ushtrime këtë të mërkurë pas turneut në Amerikë. Para nisjes së seancës së sotme, Neymari ka informuar të pranishmit se dëshiron largimin nga klubi dhe i është dhënë leje që të mungojë në ushtrime e të vendosë për të ardhmen”, thuhet në njoftim.

SHPËRNDAJE