Barcelona me shumë mungesa ndaj Napolit

Barcelona ka emëruar skuadrën e tyre për ndeshjen kthyese të 1/8-tës në Ligën e Kampionëve me Napolin, por Ousmane Dembele nuk ia ka arritur të rikuperohet plotësisht.

Barcelona e pret në Camp Nou të shtunën mbrëma nga ora 21:00 klubin italian Napoli për ndeshjen kthyese të 1/8-tës në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja e parë përfundoi 1-1 në Stadio San Paolo në shkurt, kështu që Barcelona synon fitoren pas një pauze prej pesë muajve për të kaluar në çerekfinale.

Ekzistojnë mjaft shqetësime për trajnerin Quique Setien, jo vetëm fakti që Arturo Vidal dhe Sergio Busquets janë pezulluar.

Dembele ishte një dyshim për shkak të një tendosje në kofshë dhe ai nuk është i fituar as në skuadër, së bashku me Samuel Umtiti, Jean-Clair Todibo dhe kontratës Arthur Melo.

Antoine Griezmann, Clement Lenglet, Marc-Andre Ter Stegen dhe Ronald Araujo janë ftuar për këtë ndeshje.

Skuadra e Barcelonës për ndeshjen me Napolin: Ter Stegen, N Semedo, Pique, I Rakitic, Suarez, Messi, Neto, Lenglet, Griezmann, Jordi Alba, Sergi Roberto, F de Jong, Junior, Inaki Pena, Riqui Puig, Ansu Fati, R Araujo, Monchu, Mingueza, Konrad, Reis, Jandro

SHPËRNDAJE