Bashkohen veteranët dhe rinia e partisë, Tahiri: PDK i ka rrënjët e forta

Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe rinia e Partisë Demokratike të Kosovës janë bashkuar pak ditë para mbajtjes së zgjedhjeve të reja parlamentare, raporton Gazeta Online Veriu.info.

Kryetari i Rinisë Demokratike të Kosovës, Arian Tahiri, ka mbledhur disa nga krerët e UÇK-së, ish komandatët Ismet Haxha dhe Rafet Ibishi, si dhe vëllaun e Kadri Veselit.

Tahiri ka shkruan se rrënjtë e PDK-së janë të forta.

Ky është postimi i Tahirit në Facebook: