Bastoret: Ky është favoriti për ta fituar finalen e madhe të Champions League

Sonte nga ora 20:45, në stadiumin olimpik të Kievit, takohen dy prej skuadrave më të mëdha në botën e futobollit, kampioni aktual i Evropës Real Madrid dhe skuadra e famshme angleze Liverpool

37 vjet më pas Reali i Madridit dhe Liverpooli do të përballen sërish në finalen e kompeticionit më të rëndësishëm të UEFA-s, për të përcaktuar fatin e Champions League-s për sezonin 2017-18.

Bastoret e njohur sportive tashmë kanë dalur me favoritin e tyre, ato parashikojnë si favorit skuadrën e trajnerit Zinedine Zidane, shkruan Gazeta Blic

2.14 ka koeficientin fitorja e Real Madrid, që ndeshjen ta fitojë Liverpool, koeficienti është 3:25, ndërkohë që ndeshja të përfundoi pas 90 minutave pa fitues koeficienti është 3:90

SHPËRNDAJE