Befason Berisha i PDK-së: Jam përkrahës që të kemi një qeveri ‘Kurti’

Kandidati për deputet, Hisen Berisha në një debat në televizioni publik ka folur për bërjen e koalicionit mes LDK-së dhe LVV-së.

Ai është shprehur se është përkrahës që të ketë një qeveri ‘Kurti’.

Por, beson se nuk do të jetë ajo qeveri që po e presin qytetarët.

“Jam përkrahës i idesë qe te kemi një qeveri Kurti. Por, nëse kemi qeveri Kurti nuk do ta kemi atë qeveri qe po e prisnin qytetaret.”

“Nuk do të jetë më ai proces politikë ku kanë pasur shpresë qytetarët e Kosovës.”, u shprehë ai.

SHPËRNDAJE