Befason Milaim Zeka: Kryeministri nuk duhet të merret me … 

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka thotë se kryeministri Ramush Haradinaj, duhet t’u ikë tri temave të rëndësishme.

Sipas tij, Demarkacioni, Asociacioni dhe Ushtria janë tema për VV-në.

Postimi i plotë i Zekës:

“Mendoje qe tri temave duhet me ju ike Kryeministri, sepse jane tema vetem per VV

Demarkacioni

Asociacioni i komunave serbe

Formimi i Ushtrisë te Kosovës

Ka shume tema jetesore me te cilat duhet me u marre Kryeministri dhe Qeveria. Per mu ashte problem qe pacientete po na vdesin neper spitale pa fasha, e pa xhilpera. Per mu ashte problem qe nexenesit po shkojne ne shkolle me dy nderrime, e njemije probleme tjera te arsimit. Per mu ashte problem ceshtja e cerfheve per femije. Per mu eshte problem gjendja e te moshuareve. Per mu ashte problem kriminalizimi i Parlamentit, Gjykatave, dhe Prokurorise. Per mu ashte problem ndotja e ambientit, e degradimi total i qyteteve e fshatrave, me ndertime pa asnje kriter, duke shkaterruar token pjellore te femijeve tane.

Keto temat e “medha”, plus Bashkimin Kombetar, lenjave opozites, se ne te kaluaren fet e kane pas ba…!!!” (sic.), ka shkruar Zeka.

SHPËRNDAJE