Befason Shpend Ahmeti, ja çka bën kur lexohet letra e Albin Kurtit

Letra e Albin Kurtit e cila në njëfarë mënyre edhe e dirigjoi mbledhjen e VV-së, mori duartrokitje të shumta nga pjesëmarrësit në sallë, por jo edhe nga kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Lideri shpirtëror i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka shkruar letër nga burgu, e cila është lexuar nga Arben Vitia.

Përkrahësit e Albin Kurtit dhe ata të Dardan Molliqajt pritet të ballafaqohen në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të Vetëvendosjes. Gjatë ditës së sotme pritet të shpallen edhe zgjedhjet për Kryetar të Partisë.(Shiko pamjen e plotë ⬇⬇⬇)

SHPËRNDAJE