Bekim Haxhiu: Haradin Uka ishte luftëtar i guximshëm, trim i dalluar dhe personalitet i vlerësuar

Me nderime të larta ushtarake, sot i është dhënë lamtumira e fundit veteranit të UÇK-së, Haradin Uka.

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Bekim Haxhiu ka theksuar se Haradin Uka ishte luftëtar i guximshëm, trim i dalluar, personalitet i vlerësuar nga bashkëluftëtarët dhe qytetarët.

Postimi i Haxhiut në Facebook:

Me nderime të larta i’u dha lamtumira e fundit veteranit të UÇK-së, Haradin Uka!

Sot, veteranit të UÇK-së, Haradin Uka, i’u dha lamtumira e fundit në varrezat e fshatit të tij të lindjes në Broboniq të Mitrovicës.

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE