Blerim Xhemaili festoi me shkronjës ‘L’- zbulohet misteri i festës

Blerim Xhemaili shënoj sonte golin e parë për kombëtaren e Zvicrës në ndeshjen me Kosta Rikën.

Por jo si në lojën e kaluar kur dy lojtarët Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri bënë shqiponjën. Këtë herë Xhemaili bëri një shenjë që dukej si shkronja ‘L’ , për të cilën edhe u pyet se çfarë kuptimi kishte, transmeton Indeksonline.

Duket bërë këtë shenjë, Blerimi ia dedikoi golin djalit të tij, emri i të cilit është Luan.

……………………………………………………………………………………………………………..
Video e dhimbshme: Kështu vriteshin shqiptarët që furnizonin me armë UÇK-në

……………………………………………………………………………………………………………..

Kështu Xhemaili shmangu debatet, por ia kushtoi atë super-gol dashurisë së tij më të madhe.

SHPËRNDAJE