Çeki – Kosovë: Votuesit e UEFA’s tregojnë fituesin nga kjo ndeshje

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll nesër(e enjte) e zhvillon ndeshjen e radhës për të vazhduar rrugëtimin drejt kualifikimit në ‘Euro 2020’.

Përfaqësuesen e Kosovës në futboll të enjten e 14 nëntorit e pret një punë e vështirë ndaj Malit të Zi, ku si opsion është vetëm fitorja.

Ndeshja zhvillohet në stadiumin ‘Dossan Arena’’ në Plzen me fillim prej orës 20:45.

Ashtu si për çdo ndeshje, në faqen zyrtare të UEFA’s është bërë një anketë lidhur me fituesin, ku të gjithë kanë të drejtë vote.

Deri më tani 68.23% të votave i takojnë fitores së Kosovës, 23,01% Çekisë dhe 8.76% mendojnë se kjo ndeshje përfundon me barazim./gazetametro.net

SHPËRNDAJE