Ceremonia e hapjes së Botërorit, atmosferë fantastike në stadiumin ‘Luzhniki’ (Video)

Nga ora 16:30 deri në ora 17:00 u mbajt ceremonia hapëse e Kupës së Botës

Kampionati Botëror sapo ka filluar me ndeshjen hapëse ndërmjet Rusisë dhe Arabisë Saudite, shkruan Periskopi.

Ceremonia e hapjes ishte fantasitke me të pranishmit që u argëtuan nga këngëtari i njohur Robbie ëilliams dhe sopranoja ruse Aida Garifullna.

Trofeun e Botërorit e prezantoi Iker Casillas, derisa në stadium u shfaq edhe fenomeni Ronaldo.
Fotografia e FIFA World Cup

Këngëtarët përformuan për rreth 20 minuta, ndërsa pak para fillimit të ndeshjes, Rusi-Arabi, folën edhe Vladimir Putin dhe Gianni Infantino. /Periskopi/

Lucy Hallett@LuckyASSETS

Robbie Williams😘performs at the World Cup opening ceremony at Moscow’s Luzhniki Stadium right now‼️

SHPËRNDAJE