Çifti mysliman befasojnë me këtë gjest në ditën e dasmës së tyre!

Por këtë pjesë kur akoma po merr koha mirë, duket se shumë çifte kanë zgjedhur që të bëjnë dasmë.

E një dasmë të tillë e kanë bërë edhe çifti që sonte e kemi zgjedhut si protagonistë.

Ata janë Ubejd Aliu dhe Bukurie Bekteshi, çifti janë mysliman, madje nusja është edhe me mbulesë.

Por, e veçanta e fotos së shkëputur nga dasma e tyre, është se çifti kanë pozuar të dy bashkë duke e bërë shqiponjën me duar. Simbol ky i cili na idëntifikon neve si shqiptar.

Epo, ç’na mbetët të themi tjetër, vetëm shikone foton dhe çiftit i urojmë shëndet e të trashëgohen./InfoKosova/

SHPËRNDAJE