Çka po ndodhë? Konjufca dhe Aliu ndërmarrin veprimin e papritur në mbledhjen e kryesisë

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca dhe Librun Aliu kanë brakrtisur mbledhjn e kryesisë së Vetëvendosjes.

k Konjufca, ka dalë nga mbledhja e kryesisë së kësaj partie.

Ai nuk pranoi të prononcohet për media rreth detajeve se çka u bisedua, por vetëm tregoi se mbledhja është duke vazhduar.
Konjufca tha se iu dashtë të dali nga mbledhja pasi pati obligime të tjera. Nga mbledhja është parë që ka dalë edhe Liburn Aliu, anëtar në VV, por ai nuk foli para mediave.

Përveç Vetëvendosjes, edhe partia e Isa Mustafës ka thirrur mbledhje të Kryesisë për në orën 11:00.

Ndryshe, Kurti e Mustafa që pas certifikimit të rezultatit të zgjedhjeve kanë zhvilluar takime në vazhdimësi për harmonizimin e programit qeverisës.

SHPËRNDAJE