Çmenden serbët: Kroatët djegin flamurin serb, thërrasin Kosova, Kosova (VIDEO)

Grupe kroate, kanë djegur flamurin e Serbisë në qytetin e Kroacisë, Knin.

Në disa video të publikuara nga mediat kroate, shihen disa persona, meshkuj, duke e ndezur në flakë flamurin serb, në kohën kur po festohet dita e pavarësisë së Kroacisë dhe përvjetori i operacionit ushtarak Stuhija, shkruan Gazeta NewBorn.

Janë publikuar filmimet, mediat kroate bëjnë të ditur se policia ka arrestuar dy personat e përfshirë në këtë veprim. (Shtyp mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen e plotë)

Gjithashtu Kroacia ka përkujtuar edhe fitoren në operacionin “Stuhija”, të cilin pala serbe e sheh si spastrim etnik të komunitetit serb në rajonin e qytetit të Kninit./Gazeta NewBorn/

SHPËRNDAJE