Dacic prezanton notën diplomatike: Nauru çnjohu Kosovën

Kryediplomati serb, Ivica Dacic ka prezantuar notën diplomatike ku shteti i Nauru ka tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës.

Ish-zyrtari në Qeverinë e kriminelit Milosevic, ka thënë se Nauru ka tërhequr njohjen dhe ka ndërprerë çdo kontakt diplomatik me Kosovën.

Sipas Dacicit, Republika e Naurus është vendi i 17’të që ka tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës.

Nauru me kryeqytet Yaren gjendet në Oqeani dhe ka 13649 banorë, ky vend njohu Kosovën me 23 prill të 2008.

SHPËRNDAJE