Delawie porositë: Të ratifikohet marrëveshja ekzistuese e demarkacionit

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delwie, ka komentuar qëndrimin e ambasadës së SHBA-së për demarkacionin.

Delaëie ka shkruar shkurt “Lexoni deklaratën tonë për media mbi marrëveshjen e ndarjes së kufirit, ‘Kosova duhet të ratifikojë marrëveshjen ekzistuese sa me shpejtë që të jetë mundur” , shkruan Indeksonline.

Ndryshe, Ambasada e SHBA-së është shprehur e zhgenjyer me raportimit të djeshëm të Komisionit për Shënimin Kufirit në Komisionin Parlamentar për Integrime.

Ambasada i ka quajtur pohimet e komisionit si të pabazuara, çorientuese dhe të gabueshme.

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE