Deputeti i AAK-së shkon përtej Ramushit: Kjo është kërkesa e tij ndaj mallrave serbe

Deputeti i AAK-së,  Shkumbin Demalija ka reaguar për kërkesën për heqje të taksës ndaj shtetit serb.

Demalija ka thënë se taksa jo që nuk duhet të hiqet por në fakt duhet të bëhet me ligj si taksë e përjetshme.

Demalija ka kujtuar se një gjë të tillë e ka bërë Izraeli ndaj mallrave gjermane për shkak të Holokausit.

Postimi  i plotë

Vendimi i Qeverisë për Taksën 100% ndaj Mallrave të Serbisë duhet të shndërrohet në Ligj dhe të votohet nga Kuvendi i Republikës së Kosovës dhe duhet të jetë i përjetshëm..!!
P.S.
Këtë gjë e ka bërë dhe Izraeli ndaj mallrave Gjermane për shkak të veprimeve Naziste të luftës së dytë botërore.!!
Jo taksë por asnji produkt nga Gjermania nuk hynë në Izrael..!!

SHPËRNDAJE