Deputeti i PDK-së godet fortë Kurtin e Konjufcën: T’i je shërbëtor i Veselit

Deputetetë e Vetëvendosjes dhe PDK-së po përplasen rreth pjesëmarrjes në seanca të Kuvendit të Kosovës. Aty ka pasur akuza dhe kundërakuza për çështjen e mëditjeve që marrin deputetët ndërkohë që në seancë nuk ka pasur kuorum.

Deputeti i PDK-së Hajdar Beqa ka akuzuar kreun e VV-së Albin Kurtin se ka qëndruar në seancë vetëm sa për t’u nënshkruar dhe për të marrë mëditjen.

Ndërkohë, ka reaguar deputeti i VV-së Glauk Konjufca, që është edhe shef i Grupit Parlamentar të VV-së, duke kritikuar Kryeparlamentarin Kadri Veseli dhe Kryeministrin Ramush Haradinaj, për mungesa në seanca, ndërkohë që, deputetin Beqaj e ka quajtur shërbëtor të Kadri Veselit.

……………………………………………………………………………………………………………..
Ja çfarë i bëri shqiptari tifozit serb sa ishin duke e shikuar një ndeshje të Botërorit në një shesh

……………………………………………………………………………………………………………..

Deputeti i Nismës Milaim Zeka ka krahasuar deputetët me profesorët e universitetit që nuk shkojnë kurrë në ligjërata, ndërkohë që mbajnë nga 5 marrëdhënie pune në univesrsitet private.