Deputeti nxjerr mesazhet: Rilindja në panik, prej orësh merr në telefon qytetarë për t’i detyruar të votojnë

Deputeti Lefter Maliqi, ka publikuar disa mesazhe, të cilat sipas tij, tregojnë socialistët po shnatazhojnë dhe kërcënojnë punonjësit e administratës, në mnyrë që ata të marrin pjesë në votime.

Përmkes një postimi në “Facebook”, Maliqi shkruan se ditën e sotme “Rilindja ka dështuar”, ndërsa thekson se opozita po shkon drejtë fitores.

30 Qershori tregoj Deshtimin total te Rilindjes se Krimit.Pjesmarrja tregoj zhgenjimin dhe humbjen fatale qe e pret ne zgjedhje normale PS. Opozita e bashkuar drejt fitores së sigurt.Socialistet e ndershem se duan më Pinokun me çitjane trecerkshe,karnavalin e Rilindjes.As 15% skanë votuar në qarkun e Beratit dhe gjithe vendin.

Rilindja në alarm po shantazhon këto dy ore kercenimet,shantazhimet,nepermjet njerzëve te deputeteve dhe segmenteve te administrates duke i telefonuar e shantazhuar paraqituni merrni me vete kartat e identitetit te familjes e fisit,neser sdo jeni në pune ne bashki e administrate,nderkohe punonjesit e administrates neser do kontrollohen nga boja ne gisht kane votuar apo jo,makinat e shtetit po marrin njerez me detyrim ,joshje ,imponim.Vetë votojnë,vetë numërojnë,vetë mbushin kutitë.

Ky eshte fundi,deshtimi i Rilindjes dhe fitorja e demokracise.1 Korriku dita e bardhe per shqiptaret ,socialistet e ndershem,demokrat,lsi-st,Çam,minoritar etj dhe boje e zeze per Rilindjen e krimit dhe njolle e zeze per opinionin nderkombtar.Shikoni nje pjes te sms-ve? Rama ik,shporru,turpi po te mbulon,zoti po te ndeshkon.