Deputetja e Vetëvendosjes i reagon ashpër Dhurata Hoxhës

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Fitore Pacolli sot gjatë gjithë ditës ka qenë e ashpër me Ministren e Integrimeve Evropiane Dhurata Hoxha.

Gjatë raportimit para Komisionin për Punë të Jashtme ,ministres Dhurata Hoxha i është kërkuar dorëheqja  për dështimin në liberalizimin e vizave nga deputetja Fitore Pacolli.

Pacolli  pak orë më vonë me anë të një statusi në rrjetin social Facebook ka theksuar se  Ministria e Integrimit Evropian ka nënshkruar kontratë me Madison global Strategies LLC për shërbime të konsulencës ndërkombëtare për nevojat e Ministrisë me vlerë 152.232,00 euro.

Pacolli ka cekur se në përshkrim shkruan që “sipas nevojave dhe kërkesave të MIE-së dhe institucioneve kyqe në proces [me këtë kontratë] kryhen shërbimet në SHBA dhe BE” duke lënë në pikëpyetje faktin se Ministria e Integrimit  ska fare punë me SHBA-të.

Më poshtë lexoni statusin e Fitore Pacollit :

SHPËRNDAJE