Deputetja e Vetëvendosjes – Kadri Veselit: Gazin në gojë ta kisha shti

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku ka kritikuar ashpër kryetarin e Kuvendit Kadri Veselin për sharjen që ky i fundit i kishte bërë deputetit, Xhelal Sveçlën me rastin e ratifikimit të Demarkacionit.

Millaku i ka thënë Veselit se nuk e ka dëgjuar atë ditë duke sharë se do kalonte ndryshe, transmeton zeri.info.

“Nuk i ke marr votat me na i sha robtë këtu. Shyqyr që nuk të kam dëgju atë ditë se qat gaz në gojë ta kisha shti”, i ka thënë Millaku kryetarit të Kuvendit.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Përndryshe, Veseli në seancën kur është votuar demarkacioni me Malin e Zi e ka sharë deputetin Sveçla pasi kishte hedhur gaz lotsjellës për të tretën herë në atë seancë. /Zëri/

SHPËRNDAJE