Deputetja e VV-së thotë se pragu është i kapur

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetvendosje, Fatmire Mulhaxha Kollçaku, ka deklaruar se çkapja e shtetit nuk është e lehtë dhe se kush mendon kështu ëstë naivitet.

Këto deklarime deputetja i ka bërë pas vendimit të PZAP-së për rinumërim e rreth 1 mijë e 400 kutive të votave që kanë ardhur nga jashtë Kosovës të ardhura nga Serbia.

“Na tërhoqi me kohë vërejtjën “vizionarja” Valdete për rinumërim total të votave. Edhe këta të tjerët që kërcënonin nga ekranet televizive, nuk i morrëm seriozisht.

#pragudheshtetiikapur”, ka shkruar Kollçaku-Mulhaxha në rrjetin e saj social Facebook.

Postimi i plotë:

Të mendosh se është e lehtë çkapja e shtetit…..NAIVITET!

Na tërhoqi me kohë vërejtjën “vizionarja” Valdete për rinumërim total të votave.

Edhe këta të tjerët që kërcënonin nga ekranet televizive, nuk i morrëm seriozisht….

#pragudheshtetiikapur

SHPËRNDAJE